PROSTA 36

POŁOŻENIE

Wrocław, ul. Prosta 36

Ulica Prosta położona jest na obrzeżach Starego Miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Grabiszyńskiej i Pl. Legionów, które stanowią jedno z ważniejszych skrzyżowań w komunikacyjnym układzie miasta. Zapewnia to dogodne połączenia komunikacyjne z wszystkimi częściami Wrocławia.

DOGODNA KOMUNIKACJA

Bliskość jednego z głównych węzłów komunikacyjnych Wrocławia – Plac Legionów – zapewnia dogodne połączenia komunikacyjne z wszystkimi częściami miasta.

ATRAKCYJNA LOKALIZACJA

Położenie budynku blisko centrum miasta zapewnia jego użytkownikom łatwy dostęp do urzędów, wszelkich instytucji, banków i obiektów kulturalno – rozrywkowych, co stanowi o dużej atrakcyjności lokalizacyjnej budynku. Jednocześnie położenie budynku na zapleczu czteropiętrowych bloków mieszkalnych, w znacznym oddaleniu od ul. Grabiszyńskiej i ul. Piłsudskiego zapewnia duży komfort w funkcjonowaniu użytkownikom jego pomieszczeń. Dodatkowym atutem lokalizacji jest parking na terenie posesji przeznaczony dla najemców.

HISTORIA

Budynek przy ul. Prostej 36 został zbudowany w latach dwudziestych XX wieku. Jest ciekawym przykładem modernistycznego budownictwa przemysłowego. Do wybuchu II wojny światowej pełnił funkcje produkcyjne i handlowe w różnych branżach. Tuż po wojnie obiekt na krótko był w posiadaniu straży pożarnej, po czym pełnił przez kilkanaście lat funkcję składnicy zaopatrzenia przemysłu odzieżowego. W 1960 roku budynek został przekazany Zakładom Przemysłu Odzieżowego „Intermoda”, która dostosowała go do własnych potrzeb produkcyjnych. Aż do pierwszych lat XXI wieku funkcjonował w budynku zakład produkcji ubrań męskich. Na przestrzeni lat 2008 – 2012 INTERMODA S.A. przeprowadziła generalny remont i przebudowę budynku. Całość jego powierzchni od parteru do czwartego piętra została przebudowana na pomieszczenia biurowe. W tym czasie wykonano również remont kapitalny elewacji, zachowując jej historyczny wygląd. Wykonany został także kapitalny remont terenu wokół budynku, na którym powstał duży parking na potrzeby najemców.

INFORMACJE TECHNICZNE

System ochrony budynku

Budynek objęty jest całodobową ochroną osobową, przez siedem dni w tygodniu. Ponadto w budynku funkcjonuje system monitoringu wizyjnego wraz z rejestracją. Na system ten składa się zestaw kamer zainstalowanych w miejscach pozwalających kontrolować ruch osobowy w budynku oraz na parkingu.

Instalacje w budynku

Konstrukcję budynku stanowią mury nośnie wykonane z cegły ceramicznej, na których oparte są stropy żelbetonowe. Budynek posiada pełne uzbrojenie techniczne, tj. przyłącza: wodne, kanalizacyjne, elektryczne oraz grzewcze. Instalacje w budynku: – centralne ogrzewanie, zasilane z miejskiej sieci ciepłowniczej, – cieplej i zimnej wody, – kanalizacji deszczowej i sanitarnej, – instalacja SAP, – instalacja oddymiająca klatki schodowe, – odgromowa, – wewnętrzna sieć hydrantowa, – wentylacja mechaniczna nawiewno – wywiewna i klimatyzacja, – sieć logiczna w każdym wynajmowanym lokalu, – piętra I i III wyposażone są w podłogę techniczną.

Powierzchnie użytkowe

W pięciokondygnacyjnym budynku, od parteru do czwartego piętra przygotowano pomieszczenia biurowe, o łącznej powierzchni ok. 6.000 m2. W piwnicach budynku wydzielono pomieszczenia magazynowe na potrzeby najemców.

Parking

Na terenie ogrodzonego parkingu wydzielono 132 stanowiska do parkowania samochodów osobowych najemców oraz ich klientów. Pomyślano również o osobach dojeżdżających do pracy rowerami, dla których ustawiono odpowiednią ilość stojaków do przypinania rowerów.